В Януковича вважають, що Україні не оминути Митного союзу

28 Травня 2013, 07:13

Гончарук також нагадав, що переговори щодо статусу України у Митному союзі, а також процес переговорів щодо газових питань – два паралельні процеси.

"Це два паралельних процеси. Питання енергетичне завжди стоїть…починаючи з 90-х років.  Це один процес, а процес набуття відповідного статусу у відносинах з Митним союзом – це інше. Йдуть вони паралельно", – сказав Гончарук.

Окрім того, він пояснив, що Віктор Янукович зустрічався саме з президентом РФ Владіміром Путіним, бо Росія – лідер у Митному союзі. Однак керівник управління АП зазначив, що Янукович мав зустрічі й з іншими колегами з країн МС.

Вказуючи на функції України, які вона виконуватиме в якості спостерігача у Митному союзі, Гончарук зазначив: "Спостерігати будемо за тим, що там робиться, за тим, що там обговорюється. (Матимемо) вільний доступ до документарно-правової бази і до тих документів, які мають характер внутрішнього обговорення".

Окрім того, Гончарук додав, що Україна матиме можливість подавати свої пропозиції щодо тих питань, які її турбують та цікавлять, а також мати людину, що представлятиме країну в МС.

Також він додав, що наразі рано говорити про певний пакет угод, які Україна може підписати, приєднавшись до МС, однак запевнив, що всі документи, запропоновані Митним союзом, країна ретельно вивчатиме, в тому числі на сумісність з іншими міжнародними угодами.

Як повідомлялося, 26 травня в Сочі відбулася зустріч президента Януковича з російським президентом Владіміром Путіним.

Нагадаємо, на 28-29 травня планується зустріч Януковича з лідерами країн Митного союзу в Астані, у рамках засідання Вищої Євразійської економічної ради.

Раніше ЗМІ повідомляли, що на найближчій зустрічі глав держав ЄврАзЕС може відбутися підписання меморандуму про статус спостерігача України в МС. 

В той же час у березні прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що Україна в статусі спостерігача у Митному союзі не матиме жодних привілеїв і не зможе впливати на прийняття рішень, поки повністю не приєднається до об'єднання.