В Януковича розповіли, що запланували на саміт

16 Грудня 2011, 23:18

«У контексті поглиблення торговельно-економічного співробітництва лідери України та Євросоюзу розглянуть перспективи створення передбаченої Угодою про асоціацію поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, що спрямована на забезпечення поступової інтеграції економіки України до внутрішнього ринку ЄС. На порядку денному Саміту також стоятимуть питання щодо подальшого поглиблення секторальної співпраці між Україною та ЄС, зокрема у сфері енергетики і транспорту», – йдеться в повідомленні.

Крім цього, президент України обговорить зі своїми європейськими колегами прогрес, досягнутий у діалозі з ЄС щодо запровадження безвізового режиму на основі відповідного Плану дій, представленого під час попереднього саміту Україна – ЄС у листопаді 2010 року.

«Будуть підбиті підсумки переговорів про внесення змін до Угоди між Україною та ЄС стосовно візових спрощень, що має на меті розширення категорій громадян України, які користуються правом на спрощене оформлення безкоштовних і багаторазових віз для поїздок до держав-членів ЄС. Під час саміту також буде розглянуто низку питань міжнародного та регіонального співробітництва, які становить спільний інтерес», – зазначає прес-служба.

За повідомленням, українську делегацію очолюватиме президент України Віктор Янукович. Європейський Союз представлятимуть президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей та президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу.

Нагадаємо, президент України Віктор Янукович вірить в успішність саміту Україна-ЄС, що пройде в Києві 19 грудня.

Прес-служба глави держави підтвердила, що Янукович візьме участь у саміті Україна-ЄС 19 грудня у Києві.

Програмою саміту не передбачено пункту про підписання офіційних документів.

Як відомо, депутат Верховної Ради від фракції Партії регіонів, заступник голови парламентського комітету із закордонних справ Леонід Кожара виключає парафування угоди про асоціацію між Україною і ЄС на саміті Україна-ЄС 19 грудня.