Найбільше хворих звернулося до лікарні в ніч з 13 на 14 листопада (9 дорослих і 14 дітей) , а також у ніч з 15 на 16 листопада (9 дорослих і 6 дітей). Виконуючийц обов'язки начальника управління охорони здоров'я Ялти Наталя Березовська повідомила, що стан пацієнтів оцінюється як "середньої тяжкості", пише "Коммерсантъ Украина".
За словами постраждалих, отруєння могло статися внаслідок вживання неякісних продуктів, придбаних у стихійних торговців.
На аналіз було взято різноманітні продукти харчування, які реалізуються в магазинах і на стихійних ринках мікрорайону.
"Я думаю, що в заводських товарах жодних порушень ми не виявимо. Імовірно гостра кишкова інфекція могла бути викликана продуктами, придбаними в стихійних торгових точках. На такі товари немає документів, продукція не проходить лабораторний аналіз", – зазначив головний санітарний лікар Ялти Віталій Задорожний.
Міліція вже почала рейди по місцях стихійної торгівлі міста.
"Судячи з результатів взятих проб, санепідемстанція та прокуратура дотримуються думки, що отруєння сталося внаслідок вживання неякісного молока, купленого з рук , – розповіли в прокуратурі Криму.
Кримінальне провадження відкрито за ч. 2 ст. 325 Кримінального кодексу ("порушення правил і норм, встановлених для запобігання епідемічним та інфекційних захворювань, що спричинило тяжкі наслідки"; передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 8 років).
Станом на 17 листопада в лікарні перебувало 47 осіб.
"Буде також перевірено роботу міської санепідемстанції. Потрібно з'ясувати, чому масове отруєння людей стало можливим", – заявили в прокуратурі Криму.
Як повідомлялось, у Ялті протягом тижня 40 осіб потрапили в інфекційне відділення міської лікарні з ознаками гострої кишкової інфекції.