В Естонії вирішили істотно збільшити витрати на боротьбу з пропагандою

10 Січня 2018, 18:00

Із 2018 року Естонія збільшить витрати, спрямовані на боротьбу з дезінформацією і пропагандою. Про це повідомляє DW.

Згідно з повідомлення, витрати зростуть в 13,3 рази – з 60 тисяч до 800 тисяч євро.

Як пише місцева газета Postimees з посиланням на дані Державної канцелярії Естонії, на цьому рівні бюджету для забезпечення стратегічної комунікації буде триматися не менше чотирьох років.

До 2021 року Таллінн витратить на ці цілі 3,26 мільйона євро. Команда фахівців зі стратегічної комунікації буде збільшено з двох до восьми.

За словами відповідального за стратегічну комунікацію у відповідному бюро уряду Естонії Мартіна Яшко, досі робота по боротьбі з пропагандою в основному будувалася на реагуванні на повідомлення, що завдають шкоди державі. Надалі ж вона має бути націлена на запобігання потоків дезінформації.

І якщо раніше бюро переважно спостерігало за ЗМІ Росії, то тепер одним із завдань нової команди експертів називається отримання значно більш чіткої картини інфопростору зарубіжних медіаканалів і соцмереж, в яких з'являється інформація про Естонію. Передбачається також створити контактну мережу із зарубіжних журналістів і представників аналітичних центрів, які цікавляться Естонією.

Раніше заступник міністра закордонних справ Польщі Марек Магеровський заявив, що у всіх країнах Європи необхідно створити відомства по боротьбі з російською пропагандою.

Нагадаємо, у листопаді керівні інституції Європейського Союзу затвердили бюджет на 2018 рік, який передбачає вперше в історії ЄС, 800 тисяч євро на протидію російській дезінформації та пропаганді.