Суд у Баку визнав лідера "Народного фронту Азербайджану" Файга Амірлі винним у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі та порушенні прав громадян під приводом проведення релігійних обрядів. Політика засудили до трьох років в'язниці.
"Амірлі, який також є фінансовим директором щоденника Azadliq, не визнав себе винним. Його адвокати називають рішення суду "абсурдним" і повідомили, що оскаржать його", – йдеться в повідомленні.
Опозиціонер був заарештований в серпні 2016 року. Слідчі заявили, що він володіє книгами мусульманського клірика Фетхуллаха Гюлена, який живе в США, і якого турецька влада звинуватила в спробі перевороту в липні 2016 року. Гюлен причетність до спроби заколоту заперечив.
Азербайджанські і міжнародні правозахисні групи звинувачують Баку у використанні переслідувань проти прихильників Гюлена в Туреччині для боротьби з критиками азербайджанського уряду.
Нагадаємо, 15 липня 2016 року в Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тисяч осіб отримали поранення. Після невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких учені, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюлленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту. Сам Гюллен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині. За даними низки ЗМІ, розвідка ЄС заперечила причетність Гюлена до спроби перевороту в Туреччині.
Туреччина направила Вашингтону офіційний запит на його видачу, але сам Гюлен свою причетність до організації військового перевороту заперечує, і на батьківщину повертатися відмовляється, тому що побоюється політичних репресій. Прокуратура Туреччини попросила суд засудити Гюлена до 3623 довічних ув'язнень і ще 2923 років в'язниці. Якщо до 5 вересня Гюлен не повернеться в Туреччину, його позбавлять громадянства.