В Азарова жаліються, що в Україні на дороги виділяють у 10 разів менше, ніж у Франції чи Німеччині

8 Червня 2013, 11:51

Коментуючи, чому в Україні погані дороги, Вілкул зазначив: "80% українських доріг побудована в 60-70-х роках минулого сторіччя. При цьому кількість автомобілів з 60-х виросло практично в десять разів. Всього 37% доріг – з асфальтобетонним і цементно-бетонним покриттям. Тільки 1,6% українських доріг – першої категорії (з двома і більше смугами в кожному напрямку, що мають велику пропускну спроможність і швидкість руху). За останнє десятиліття мережа доріг збільшилася всього на 1% (1,6 тис. км)".

"І головне. Станом на початок року 97% доріг, згідно з чинними міжремонтним періодам, потребують капітального ремонту", – підкреслив він.

Віце-прем'єр також зазначив, що майже 90% доріг не витримують навантажень сучасного вантажного автотранспорту. "У результаті доводиться констатувати велику "втому" українських доріг. На багатьох з них понадпроектне навантаження призвело до руйнування не тільки покриття, але і фундаменту", – констатував міністр.

Вілкул повідомив, що сьогодні на фінансування дорожнього господарства виділяється $4,8 тис. на кілометр. Це катастрофічно мало навіть у порівнянні з Білоруссю (у 2,7 рази більше, ніж в Україні) та Польщею (в 3,6 рази), не кажучи вже про Францію та Німеччину, які виділяють на кілометр дороги в 9-10 разів більше.

"Для того, щоб виправити ситуацію і поліпшити якість доріг, потрібно не менше 40 млрд грн щорічно. У тому числі близько 26,5 млрд грн на дороги державного значення, 3,5 млрд грн на дороги місцевого значення і близько 10 млрд грн на комунальні дороги", – підкреслив він.

При цьому, за словами віце-прем'єра, в 2013 році затверджений бюджет на роботи з будівництва, реконструкції та утримання доріг склав 16,9 млрд грн.

Нагадаємо, раніше Генпрокуратура заявила, що протягом двох останніх років з 11 млрд грн на ремонт і будівництво доріг на тендерах вкрадено 114 млн.

Експерти вважають, що корупційна складова різних видів дорожніх робіт унаслідок завищення цін на матеріали, проведення фіктивних робіт та зниження якості робіт складає від 50% до 70%.

За даними Світового економічного форуму, Україна займає 137 місце у світі з 144 заякістю доріг.

Позначки: