В Азарова взялися впроваджувати норми “закону про диктатуру”

27 Січня 2014, 19:20

Згідно з документом, ініціювати питання про блокування сайтів зможе будь-яка фізична або юридична особа, направивши експертам письмову заяву. Також питання про обмеження доступу до інтернет-ресурсів можуть поставити перед Нацкомісією з регулювання зв'язку (НКРЗІ) та самі експерти.

Склад експертної комісії формуватиметься Службою безпеки, Міністерством внутрішніх справ, Нацкомісією з фондового ринку і Держфінмоніторингом. Ці держоргани повинні будуть впродовж двох днів після того, як постанова набуде чинності, повідомити про склад комісії НКРЗІ.

Після проведення аналізу інтернет-ресурсу експертами на підставі наданого висновку НКРЗІ впродовж семи робочих днів прийматиме остаточне рішення щодо відключення сайтів.

Для ініціювання питання про блокування інтернет-ресурсів, які не зареєстровані як інформагентства, в НКРЗІ має надійти відповідний лист про відсутність реєстрації від Укрдержреєстру.

У свою чергу, відновити доступ до сайту телеком-оператори та інтернет-провайдери зможуть у тому випадку, якщо експерти або Укрдержреєстр відкликали свій висновок або ж після оспорення рішення в суді.

Нагадаємо, що 16 січня Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» (№3879), який прирівнює інтернет-ЗМІ до інформаційних агентств, що потребуватиме їх обов'язкової реєстрації.