«Ми шукаємо компенсатори і розробляємо альтернативні рішення. Зараз таку програму розробляємо зі Світовим банком. Чекаємо нового представника СБ по Молдові, Білорусі і Україні, який до нас приїде на початку березня, і спробуємо разом з ним просунутися з альтернативними пропозиціями», – відзначив він.
За словами Тігіпка, позиції Міжнародного валютного фонду у питанні тарифів на газ залишаються жорсткими.
Водночас він нагадав, що президент «категорично наполягає на тому, що тарифи піднімати не можна, тому що паралельно не зроблено цілу низку інших рішень, які б допомогли людям подолати цю проблему».
«Тому ні уряд, ні президент не готові до підняття тарифів, і це є основною проблемою в переговорах з МВФ», – відзначив Тігіпко.
Нагадаємо, 24-25 січня українська делегація перебувала у Вашингтоні на переговорах з МВФ. Очолив делегацію перший віце-прем`єр-міністр Андрій Клюєв. Також у складі делегації перебували новопризначений міністр фінансів Валерій Хорошковський. Перед поїздкою Хорошковський заявив, що завданням візиту є відновлення програми співпраці і «одержати кредит, якщо це можливо, насамперед, у рамках тієї програми, яка була підписана раніше, у нас там залишилося десь 10 млрд. дол.».
Втім, МВФ продовжує наполягати на необхідності підвищення ціни на газ для населення України на 30 % і для підприємств комунальної теплової енергетики на 58 %.
Раніше повідомлялося про те, що в результаті досягнутих на початку листопада 2011 року домовленостей Україна і МВФ повернуться до перегляду програми співпраці після завершення газових переговорів з Росією.
31 січня прем`єр-міністр Микола Азаров заявив, що сподівається на розуміння у МВФ ситуації, що є в Україні з тарифоутворенням.