Мінекономрозвитку розробило і направило на погодження до центральних органів виконавчої влади законопроекти для внесення змін до закону про утилізаційному податок і в Податковий кодекс.
"Метою прийняття зазначених законопроектів є необхідність усунення положень законодавства, що не відповідають зобов'язанням України як члена СОТ… Проектами передбачається перш за все усунення дискримінації між суб'єктами господарювання, що виробляють транспортні засоби, щодо прийняття на себе зобов'язань забезпечити утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, а також про звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів", – сказав Гончарук.
Радник президента підкреслив, що Україна є послідовною в питаннях забезпечення недискримінаційного характеру торгівлі, а також дотриманні відповідних положень в угодах про вільну торгівлю.
У той же час він додав, що утилізація автомобілів є прибутковим бізнесом. "Досвід більшості країн-членів ЄС доводить, що діяльність, пов'язана з утилізацією, є прибутковим бізнесом і не вимагає заходів з боку уряду для його розвитку", – додав радник президента.
Нагадаємо, раніше віце-прем'єр Юрій Бойко повідомив, що зміни до закону передбачатимуть, що при передачі старого автомобіля на утилізацію українські громадяни зможуть отримати компенсацію у, приблизно, 12 тисяч гривень на купівлю нового авто вітчизняного виробництва.
Закон про утилізацію автомобілів був прийнятий у липні для допомоги вітчизняним виробникам, які звільняються від збору за умови виконання низки вимог закону та набув чинності 1 вересня.