В Азарова хочуть скасувати пільги на імпорт товарів на мільярди гривень

18 Березня 2012, 09:41

Джерела видання в Кабінеті міністрів повідомили, за якими галузями уряд планує збільшити додаткові надходження до бюджету. Зростання очікується за 18% тарифних ставок, які діяли в 2011 році.

Зокрема, основна стаття – оподаткування імпорту товарів широкого споживання і господарських товарів. Легалізація і спрямування до бюджету підвищених мит за новими ставками дозволить залучити до 7 млрд грн.

Кабмін також має намір зрізати пільги з цілого ряду ліків і товарів медичного призначення (обсяг пільг в 2011 склав 5,9 млрд грн). Пільги заберуть у тих ліків, які не мають доведеної медичної ефективності. Під загрозою насамперед БАДи (біологічно активні добавки) і схожі – мезим, Синупрет, Біттнер тощо. До прикладу: в той час як у Польщі митні пільги поширюються на 8000 марок ліків, в Україні – на 16000. Ці так звані ліки, як розраховує Кабмін, дадуть додаткові 2 млрд грн.

Перегляд тарифів згідно з договорами про вільну торгівлю – пільг за цими договорами надано на 3,5 млрд грн в 2011-му.

Кабмін розглядає питання про пільги на імпорт енергозберігаючого обладнання. Пільги за цією статтею в 2011-м становили 2,4 млрд грн.

Зростання тарифів на пластмаси, полімери та вироби з них може дати до 500 млн грн.

Перегляд тарифів на повітряні судна, які ввозяться за договорами оперативного лізингу, – у 2011-му сума пільг склала близько 2 млрд грн.

Зростання тарифів на деякі види машин і устаткування – зокрема, друковане, для очищення рідин, може дати до 400 млн грн.

Як пише видання, Кабмін пропонує внести зміни до Податкового кодексу, щоб автомобілі подвійного призначення, які можуть перевозити як пасажирів, так і вантажі багажі, оформлялися за єдиним тарифом. З 99 000 автомобілів, які в 2011 були завезені як вантажні і розмитнені за низьким тарифом, 31 000 в органах ДАІ були зареєстровані як пасажирські. Тобто 30% машин, в 2011 році були розмитнені з ухиленням від сплати податків. Після введення єдиного тарифу, уряд планує зібрати за цією статтею близько 300 млн грн.

Хімія – дезінфікуючі засоби, цемент, розчини – близько 300 млн грн. Наземний транспорт – трактори, причепи, запчастини – 200 млн грн.

Залізничні локомотиви, апаратура зв'язку, органічні хімічні сполуки – ароматичні полікарбонові кислоти, меламін, лаки і фарби, пігменти, плавиковий шпат, фосфати кальцію, штукатурні матеріали, каучук, гума, продукти переробки овочів, плодів, кораблі, судна і плавучі бурильні платформи тощо – це може дати до 500 млн грн.

Нагадаємо, ZN.UA з посиланням на високопоставленого співробітника митниці повідомило, що президент Віктор Янукович дав старт кампанії з наведення порядку в митній політиці, а річний план Держмитниці зі збирання податків збільшено на 7 млрд. грн.