В Австрії заявили, що ведуть справу проти ще одного шпигуна

11 Листопада 2018, 19:51

Прокуратура Відня веде розслідування відносно співробітника Федерального відомства із захисту конституції і боротьби з тероризмом (австрійської контррозвідки, BVT) за підозрою в шпигунстві. Про це повідомляє ТАСС з посиланням на віденську прокуратуру.

 

"Я можу підтвердити, що в прокуратурі Відня ведеуть розслідування відносно співробітника BVT через шпигунство", – розповіла представник прокуратури Відня. За її словами, цю справу ведуть в закритому режимі, тому прокуратура не може викласти суть розслідування. Крім того, вона не стала називати країни, які можуть бути залучені до ходу розслідування про шпигунство співробітника контррозвідки.

 

У свою чергу в МВС Австрії також підтвердили, що розслідування за участю працівника BVT існує.

 

"Таке розслідування [щодо контррозвідника] ведеться", – сказав офіційний представник МВС у відповідь на прохання підтвердити твердження австрійської преси про підозру шпигунства на користь Росії.

 

Зазначається, що контррозвідника підозрюють у шпигунстві саме на користь Росії. Співробітника австрійської контррозвідки підозрюють у розголошенні державної таємниці. За даними медіа, він передавав секретні дані російській розвідці. Кілька тижнів тому, через підозри щодо цієї людини, у відомстві, а також за двома іншими адресами, були проведені обшуки.

 

За австрійським законодавством такі дії караються позбавлення волі терміном до 10 років.

 

Нагадаємо, екс-полковника збройних сил Австрії затримали за підозрою у тому, що він протягом 20 років шпигував на користь Росії. Колишній офіцер, якому зараз 70 років, збирав дані про австрійську військову авіацію, артилерійські системи та міграційну кризу.  Крім того, він створив детальні персональні характеристики багатьох високопоставлених офіцерів. Кожні два тижні він виходив на зв'язок зі своїм російським контактом на ім'я Юрій. Він писав повідомлення у секретному коді або передавав інформацію через супутниковий зв'язок. За свою шпигунську діяльність офіцер заробив 300 тисяч євро.

 

Так,  австрійська прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею 319 Кримінального кодексу (робота на іноземну військову розвідку). Підозрюваному загрожує два роки в'язниці.

 

Згодом стало відомо, що глава МЗС Австрії Карін Кнайсль, яка раніше танцювала з російським президентом Владіміром Путіним на своєму весіллі, скасувала свій візит до Росії через інцидент з екс-полковником.