В Інсбруку (Австрія) українська громада відновила могилу міністра земельних справ УНР Миколи Ковалевського, врятувавши поховання від знищення. Про це повідомляє ZAXID.net.
"Оскільки в Австрії земля під поховання надається в оренду (як правило, на 10 років), необхідно було постійно продовжувати договір оренди земельної ділянки, де похований Микола Ковалевський", – розповів священик Інсбруцької парафії УГКЦ Володимир Волошин. Він власноруч упорядкував поховання.
У 2008 році посол України в Австрії Євген Чорнобривко з власних коштів оплатив оренду, вартість якої на 10 років складає €431,20. Таким чином договір оренди місця поховання Миколи Ковалевського продовжили до 2018 року.
Тепер посольство України в Австрії в особі першого секретаря Володимира Дідуха знову звернулося до священика з проханням заопікуватися похованням.
Наразі українська громада за активної участі студентів-богословів з України, котрі навчаються в Інсбруку, власними силами потурбувалася про тимчасовий хрест та оформлення могили. За словами Дідуха, посольство вже подало в Київ запит на кошти для продовження оренди та надгробний пам’ятник.
Читайте також: Чому зникають могили видатних українців?
Микола Ковалевський (03.09.1892-18.08.1957) — український політичний і державний діяч, економіст, публіцист. Очолював редколегію газети «Народна воля» — спільного органу Української селянської спілки і УПСР. Під час роботи Всеукраїнського національного конгресу 1917 обраний членом Української Центральної Ради від Полтавської губернії, згодом — членом Малої ради Української Центральної Ради. Із 1920 року Микола Ковалевський мешкав на еміграції, спершу у Відні, потім у Варшаві. У роки Другої світової війни опинився в Румунії, а після війни жив у Австрії, де з 1950 року був редактором агентства «Express-Pressedienst» (Інсбрук), головою Українського допомогового комітету в Австрії. Брав участь у підготовці «Енциклопедії українознавства», співпрацював з Інститутом вивчення СРСР у Мюнхені (Німеччина). Помер у австрійському місті Інсбрук. Похований на Східному цвинтарі.
Нагадаємо, 3 січня останки відомого українського письменника Олександра Олеся, який був похований на Ольшанському кладовищі в столиці Чехії, Празі, примусово ексгумували. Родичі Олеся дали згоду на перепоховання його останків в Україні. 29 січня прах поета та його дружини поховали на Лук’янівському кладовищі в Києві.