Віденський напрямок у міжнародній політиці України потребує посиленої уваги, оскільки в Австрії працює потужне проросійське лобі. Про це заявила віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.
«Із січня 2017 року Австрія головує в ОБСЄ. У цій країні чимало політиків виступають за послаблення чи зняття санкцій проти РФ, виголошуючи при цьому наступні аргументи: в нас немає сумнівів російського впливу на конфлікт на Донбасі, ми засуджуємо анексію Криму, але ж санкціі не спрацювали, не зупинили війну, тому ці аргументи не працюють, потрібно шукати нові способи умиротворення – домовляння з Москвою», – написала вона.
«В Австрії працює потужне проросійське лобі, тут околачується і чимало екс- регіоналів та регіоналок, які не втрачають жодноі можливості напакостити Україні. Тому віденський напрямок у нашій міжнародній політиці потребує посиленої уваги», – підкреслила Геращенко.
Вона повідомила, що 28 вересня у Відні зустрілася з другим президентом Національної Ради К. Копфом та членами комітету закордонних справ австрійського парламенту.
«Говорили і про двосторонній міжпарламентський діалог, і про необхідність продовження політики санкцій як єдиної стримуючоі. Детально розповіла колегам про невиконання Мінських угод РФ і бойовиками, про погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму. Поінформувала колег, що український парламент вважає нелегітимною новообрану Думу РФ, яку "обирали " в т ч і в окупованому Криму. Ми не визнаємо повноважень делегацій цієї Думи в усіх міжпарламентських асамблеях і вважаємо, що це буде час істини і для інших парламентських делегацій: чи готові вони гратися в російські сценарії повзучої, поступової легітимізації анексії Криму через визнання виборів. Україна – не готова!», – наголосила віце-спікер ВР.
Геращенко також розповіла про безпекову і гуманітарну ситуацію на Донбасі, про перешкоди у звільненні заручників. Також зустрілася з Генсеком ОБСЄ Л. Заньєром.
«Ми занепокоєні систематичним недопуском місії СММ ОБСЄ на окуповані територіі. Говорили про роботу Мінських груп і безпекову та гуманітарну ситуацію. У контексті домовленостей про відведення живої сили на трьох визначених ділянках фронту особливу вагу має повноцінний, а не для галочки моніторинг СММ ОБСЄ ситуаціі в Золотому, Станиці Луганскій і Петровському. Я поінформувала Генсека ОБСЄ, що місцеве населення в Станиці Луганській і Золотому стривожене відводом українських військових, яких люди сприймають як свій єдиний захист. І в цій ситуаціі це більш принципового значення набуває повноцінна і віддана робота СММ ОБСЄ, яка повинна мати доступ до всієї територіі конфлікту і чітко фіксувати в звітах та оприлюднювати всі факти порушень режиму тиші, всі факти недопуск у на ті чи інші територіі, всі факти агресіі і блокування роботи», – резюмувала вона.
Нагадаємо, на початку вересня Україна передала Австрії ноту через наміри "ЛНР" відкрити там "представництво".
За словами представників "ЛНР", "представництво" мало б займатися "інформаційно-просвітницькою діяльністю" та координувати доставку на окуповану українську територію гуманітарної допомоги. Очолити осередок, за їхніми словами, мав австрійський громадський діяч Альфред Альмедер.
Згодом МЗС Австрії надіслало Україні ноту, в якій спростовує можливість відкриття дипломатичного або консульського «представництва» самопроголошеної «Луганської народної республіки» на території країни.