На його думку, такі дії Києва «порушують зобов’язання України перед Радою Європи щодо поваги до принципу верховенства права».
«На жовтневій сесії я звернувся до міністра закордонних справ Грищенка не як до українського можновладця, а як до головуючого в Кабінеті Міністрів Ради Європи. Мене цікавило, які ініціативи здійснено з боку керівництва міжнародної організації, аби перевірити відповідність процесу Тимошенко до стандартів прав людини та базових принципів Ради Європи? Також я вибачився перед аудиторією за те, що обговорення українського питання не потрапило до порядку денного осінньої сесії ПАРЄ», – розповів Рошеблуан.
Рошеблуан розповів, що під час різних сесій Ради Європи мав нагоду ставити питання і Ющенкові, й Тимошенко, і міністру Грищенку.
«Це зовсім різні люди. Наскільки Тимошенко точно відповідає на поставлене питання та чітко висловлює свої думки, настільки Грищенко, по суті, йде від відповіді та ховається за порожніми фразами. Янукович у червні виголошував свою промову так довго, що на запитання-відповіді ледь залишилося півгодини. Й на моє заплановане питання не стало часу», – робить висновок французький депутат.
До речі, Рошеблуан був одним із тих депутатів Парламентської Асамблеї Ради Європи, хто наполягав на необхідності провести надзвичайні дебати по Україні.
«Мені шкода, що група соціалістів у Раді Європи потрапила під вплив українських урядовців та проголосувала проти дебатів. Якби українській владі не було в чому виправдовуватися, вона не чинила б такого спротиву до обговорення ситуації в Україні», – зазначив він.
У перспективі наступної, січневої сесії Ради Європи Франсуа Рошеблуан пообіцяв підвищену увагу Асамблеї ПАРЄ до ситуації в Україні.
«Передбачено плановий звіт доповідачок Маіліс Репс та Маріетти де Пурбе-Лундін, – пояснив він. – Я сподіваюсь на мобілізацію всіх демократичних сил ПАРЄ. Помаранчева революція дала людям надію. Українці варті кращої долі. Вони мають право боротися за свою гідність».
Депутат нижньої палати французького парламенту, який тричі відвідав Україну в статусі міжнародного спостерігача на президентських та парламентських виборах, вважає, що судове рішення у справі Тимошенко «не додає Україні величі».
Нагадаємо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до 7 років в'язниці за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в 2009 році й зобов'язав відшкодувати Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" 1,5 млрд гривень збитків, завданих у результаті їх укладання.
З критичними заявами у зв'язку з вироком Тимошенко виступили Європейський Союз, США, Міністерства закордонних справ Німеччини, Франції, Чехії, Великобританії, Австрії, Канади, Італії, Польщі та інших держав.