В армії США презентували гранатомет, надрукований на 3D-принтері

12 Березня 2017, 13:54

Науково-дослідний центр озброєнь Армії США провів випробування надрукованого за допомогою 3D-принтера гранатомета. Про це повідомляють на Popular Mechanics.

Гранатомет називається RAMBO (Rapid Additively Manufactured Ballistics Ordnance). Модифікований гранатомет M203 має приклад та пістолетну рукоятку. Окрім пружин і затискачів у RAMBO всі 50 індивідуальних частин виготовлені за допомогою тривимірного друку. Стовбур і ствольна коробка зроблені з алюмінію за допомогою прямого лазерного спікання. А пусковий гачок і ударник віддруковані зі сталі 4340.

Варто зазначити, що навіть гранати для цієї зброї теж надруковані на принтері. Це тренувальні заряди M781 без вибухівки з алюмінію, які наповненені склом нейлону. Як наголошують в армії, після тестів і 15 пострілів гранатомет показав нульову ступінь погіршення. Тобто надруковані гранати вилітають зі ствола всього на 5% повільніше звичайних гранат, тим самим доводячи, що система працює близько до стандартного озброєння.

На виготовлення такої розробки знадобилось близько 75 годин, проте в армії США таким результатом задоволені, але розуміють, що їм є ще над чим працювати.

"З використанням звичайних методів для друку такої зброї знадобляться місяці і тисячі доларів, а також неймовірні пізнання в інженерії, щоб правильно зробити ствол такого гранатомета", – розповіли розробники.

В армії припускають, що все озброєння в майбутньому буде саме друкуватись, а в подальшій перспективі – це будуть робити самі солдати прямо на місці служби.

Нагадаємо, у мережі з'явилося відео випробувань нових українських протитанкових ракет. Відстань до цілі становила п'ять кілометрів, усі ракети влучили в мішень.