В Апеляційному суді розповіли, чому скасували вирок громадянину Бразилії, який воював на боці терористів “ДНР”

22 Серпня 2017, 20:51

Апеляційний суд міста Києва обґрунтовує своє рішення про скасування вироку громадянину Бразилії Рафаелю Маркусу Лусваргхі, який воював на Донбасі на стороні "ДНР", порушенням підсудності. Про це повідомила прес-служба суду у Facebook у вівторок, 22 серпня.

"Сторона захисту в інтересах Рафаеля Маркуса Лусваргхі подала апеляційні скарги, пославшись на те, що судом першої інстанції порушені правила підсудності, не виконані вимоги ст. 285 КПК України, порушено вимоги ч. 3 ст. 349 КПК України, не в повній мірі з’ясовано у обвинуваченого Рафаеля Маркуса Лусваргхі чи правильно він розуміє зміст фактичних обставин провадження, встановлених досудовим розслідуванням", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що апеляційний розгляд проведено за участю обвинуваченого, його захисника, прокурора та перекладача; детально досліджено матеріали кримінального провадження та перевірено доводи апеляційних скарг.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що вирок суду першої інстанції щодо Рафаеля Маркуса Лусваргхі не відповідає вимогам законності, що дає підстави для висновку: доводи захисника про порушення судом першої інстанції правил підсудності заслуговують на увагу.

Крім того, колегією суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва встановлено, що судом першої інстанції порушено право обвинуваченого Рафаеля Маркуса Лусваргхі на захист. Таким чином, обвинувачений, не розуміючи обсяг своїх прав, погодився на проведення судового засідання в порядку ч. 3 ст. 349 КПК України, чим звузив свої права

У суді також нагадади, що Лусваргхі заявив про застосування до нього фізичного насильства.

"Відповідно до практики Європейського суду з прав людини за відсутності переконливих пояснень з боку правоохоронних органів щодо причин виникнення тілесних ушкоджень в осіб, які перебували під вартою та пізніше зробили заяви про застосування до них тортур, національні суди мають робити висновки про порушення прав людини у зв’язку з незаконними методами ведення слідства. Крім того, такі факти свідчать про несправедливість кримінального провадження в цілому, зокрема обвинувального вироку, в основу якого покладені показання, що отримані з такими порушеннями", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 25 січня Печерський райсуд Києва визнав винним громадянина Бразилії, активного учасника терористичної організації "ДНР" Рафаела Лусваргі.

Іноземця визнали винним за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної організації) і ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України (створення не передбачених законом збройних формувань) та призначено покарання у вигляді 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Слідство встановило, що з вересня 2014 року по травень 2015 громадянин Бразилії перебував у складі 1-го мотострілецького батальйону "Вікінг" 1-ї бригади "ДНР". Виконував при цьому функції керівника роти, інструктора і розвідника. Брав участь у бойових діях в районі с. Вергулівка, Первомайське, Горлівки, Старобешевого, боях під Дебальцево, Донецьким аеропортом. Вербував іноземців, переважно бразильців, до складу незаконних збройних формувань, а також здійснював неодноразові розвідувальні походи на позиції Збройних сил України і коригував артилерійський вогонь по українських позиціях.

Підсудний повністю визнав свою провину та заявив, що розкаявся. З огляду на те, що він підтвердив факти з обвинувачення, зачитаного прокурором, щодо своєї участі в бойових діях на Донбасі з вересня 2014-го до жовтня 2015 року, судова колегія погодилася на пропозицію прокуратури розглянути справу за скороченою процедурою. Доказами були численні ролики з Лусваргі в лавах бойовиків Донбасу, розміщені на YouTube, на яких він розповідає про свої “подвиги”.

17 серпня Апеляційний суд Києва скасував рішення суду першої інстанції і повернув на судове розслідування справу бойовика угруповання "ДНР" із Бразилії Рафаеля Лусваргі.