В АП здогадалися, з якої території України “Ісламська держава” могла отримати китайські ПЗРК

20 Листопада 2015, 12:20

Україна ніколи не купувала переносні зенітно-ракетні комплекси в Китаї та на озброєнні української армії вони не стоять. Про це заявив спікер адміністрації президента України з питань АТО Андрій Лисенко.

"Беручи до уваги існування в Україні тимчасово окупованих територій і неконтрольовану ділянку державного кордону з Росією, можна припустити, що китайські ПЗРК могли потрапити до рук терористів саме через неї", – заявив Лисенко.

Він також повідомив, що має інформацію про те, що бойовики на території т.зв. "ДНР" і "ЛНР" налагодили крім ремонту військової техніки також і виробництво деяких видів зброї і набоїв.

"Ми також припускаємо, що в т.зв. "гуманітарних конвоях" із Росії на окупований Донбас доставляється сировина та інші компоненти для виробництва вибухівки та вибухових пристроїв. Ми точно знаємо, що вони використовуються для проведення терактів на території України. Але не виключаємо, що терористи можуть її передавати з цією ж метою і за її межі. Для припинення поставок озброєнь терористам вкрай необхідно закрити неконтрольовану українською владою ділянку державного кордону ", – підкреслив Лисенко.

Як повідомлялося у ЗМІ, захоплений у Кувейті вербувальник ІДІЛ заявив, що купував в Україні китайські ПЗРК FN6 і через Туреччину він направляв зброю бійцям "Ісламської держави" в Сирії.

У Міноборони заявили, що Україна не виробляла і не здійснювала закупівлю згаданих у повідомленнях зенітно-ракетних комплексів FN-6 китайського виробництва, а також не надавала транзиту для їх переміщення.