В АП прогнозують, що шлях з визволення льотчиці Савченко буде складним

11 Липня 2014, 17:54

“Йде активна робота, але ви розумієте, що це все робилось демонстративно і протиправно, тому я думаю, що це буде складний шлях, але цей випадок став резонансним у світі. Ви бачите, що сьогодні в світі ставлення до таких дій, вони є неприйнятними”, – заявив Чалий.

Він зазначив, що з цього приводу президент України дав відповідні доручення МЗС та силовим відомствам, Україна звертається до міжнародних структур, направляє ноти, працюють українські консули.

Нагадаємо, українська льотчиця Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала в зоні АТО на Луганщині, разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя. Терористи вважають Савченко досвідченим снайпером. Раніше вони вимагали за звільнення льотчиці свободи для чотирьох своїх бойовиків.

8 липня стало відомо, що Савченко перебуває у слідчому ізоляторі в Росії. Тоді ж у МЗС України заявили, що вивезення жінки-офіцера до Росії є підтвердженням того, що терористи діють за сприяння спецслужб РФ.

Водночас, РФ запевняє, що затримало Савченко як біженку, і обвинувачує її у причетності до загибелі російських журналістів.

Тим часом, Україна закликає ЄС запровадити проти РФ жорсткіші санкції через викрадення Савченко.

Водночас, російський суд залишив Савченко під вартою у воронезькому СІЗО до кінця серпня.

МЗС України припускає, що Савченко опинилася в РФ через співпрацю російських спецслужб і терористів.

10 липня стало відомо, що Воронезький обласний суд розглянув апеляційну скаргу адвоката викраденої української льотчиці Надії Савченко і задовольнив скаргу про переклад постанови суду про її арешт на українську мову. Водночас, інформація про оскарження самого арешту відсутня.

Тим часом в ООН стурбовані незаконним вивозом українців в Росію.