В АП пояснили, чому Порошенко так пізно подав е-декларацію

31 Жовтня 2016, 15:24

Президент України Петро Порошенко так пізно подав електронну декларацію через її розміри та збої у системі. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту телеканалу "112 Україна" розповів заступник глави АП, секретар Нацради реформ Дмитро Шимків.

«Ви бачили розмір декларації, вона досить велика. Треба розуміти, що система іноді не працювала. Я спілкувався з розробниками, є багато питань до функціонування системи. Це навчання, ми рухаємося до декларування в 2016 році. Я сподіваюся, НАЗК зробить все, щоб система працювала нормально», – сказав заступник глави АП.

Шимків також додав, що НАЗК повинна перевірити усіх декларантів, і головним чином питання має стояти, звідки взялися ці кошти.

«Одне із головних питань, яке стоїть перед НАЗК – це перевірка цих декларацій, відповідно способу життя, я думаю, що найголовніше – це буде динаміка від року до року. Хотілося б, щоб підхід до е-декларування розглядався як аналіз «а звідки?». Так само не хотілося бачити перехід в лівий напрямок, повернення до підходу пролетаріату, який шукає якісь питання. Якщо людина працювала в бізнесі, то сплачувалися податки на дивіденди, що це все досить публічна інформація, це можна будь-кому показати. Ми повинні дивитися в перспективі як це буде, а також враховуючи питання захисту приватності. Кожна людина декларувала все, що вважала за потрібне. Хтось вирішив пожартувати. Подивимося, як вони будуть жартувати, спілкуючись з НАЗК», – додав Шимків.

Читайте також: "Свято констатації багатства". Реакція соцмереж на е-декларації політиків

Як поідомлялося, Порошенко подав електронну декларацію за кілька годин до закриття системи.