В АП не перешкоджатимуть постачанню “гуманітарки” на Донбас

15 Грудня 2014, 16:35

Заступник глави Адміністрації Президента України Валерій Чалий виступає за відкриття можливості проходження мешканцям Донбасу будь-яких гуманітарних конвоїв. Про це він заявив 15 грудня на брифінгу в Адміністрації Президента, коментуючи питання про наміри деяких комбатів блокувати постачання “гуманітарки”, яка потрапляє до бойовиків.

Сьогодні треба терміново відкрити можливість проходу туди (на Донбас – ред.) будь-яких (гумконвоїв — ред.), і я хочу це підкреслити, саме будь-яких продуктів і товарів", – сказав він.

Чалий зазначив, що у доставці гуманітарного конвою треба чітко скоординувати дії і не допускати жодних порушень.

"Треба відкрити ці можливості, щоб з Києва та інших регіонів ця допомога надходила. Я думаю, що найближчими днями ці можливості будуть відкриті і зняті усі проблеми", – підкреслив він.

При цьому, заступник глави АП наголосив, що нині пріоритетною є доставка Україною гуманітарних конвоїв на Донбас.

"Пріоритет, аби зараз доставлялись не якісь там гуманітарні конвої через неконтрольовані ділянки кордону з боку Російської Федерації, і які мало мають спільного саме з такою допомогою, а всі можливі доставки гуманітарної допомоги на територію Донбасу з різних регіонів України", – підкреслив Чалий.

Як відомо, раніше комбат “Дніпра-1” Валентин Манько пригрозив не пропускати до контрольованого терористами Донецька фури з продовольством, доки бойовики не виконуватимуть домовленості про звільнення заручників.

Нагадаємо, батальйон "Донбас", полк "Дніпро" та "Правий сектор" оголосили про початок операції з "вилову" так званих “гуманітарних” вантажів, які незаконно вторгаються в Україну з Росії. За словами комбата “Донбасу”, відрізавши бойовиків від постачання з Росії, українські військові змусять їх виконувати укладені раніше домовленості про припинення вогню та звільнення заручників.

Як повідомлялося, Росія регулярно відправляє в Україну так звані "гуманітарні вантажі", незважаючи на відсутність погодження з офіційним Києвом. Зокрема, протягом останніх кількох місяців в Україну надійшли вже дев'ять таких конвоїв. За даними РНБО, таким чином в Україну проникають російські військові, бойовики-найманці, озброєння, пальне для терористів тощо. У зв'язку з цим Україна вже надіслала ноту протесту РФ.