Інформація американського видання The New York Times про нібито причетність українського підприємства "Південмаш" до успішного запуску ракет КНДР нагадує провокацію. Про це заявив завідувач відділу Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації президента Володимир Горковенко.
Він порівняв повідомлення у ЗМІ про те, що міжконтинентальні ракети Північної Кореї нібито мають українські комплектуючі, зі скандалом навколо нібито постачання автоматизованих станцій радіотехнічної розвідки "Кольчуга" до Іраку у 2002 році.
«Тепер серйозно. Яким чином тихо і непомітно можна провести в КНДР величезний двигун для міжконтинентальної балістичної ракети та ще й куплений на чорному ринку? Уявіть! Базар! Щось на зразок "блошиного ринку". Йде міністр оборони КНДР і каже продавцю: "Загорніть мені, будь ласка, кілька ось цих двигунів". Двигуни "Сіменс" ось стільки слідів після себе залишили. Навіть верблюд чи корова, придбані на чорному ринку, і ті залишають слід. А тут ракети для міжконтинентальних балістичних ракет», – зазначив Горковенко в Facebook.
Крім того, представник Адміністрації президента України констатував, що двигуни для балістичних ракет – це не продукт подвійного призначення.
«Тобто, якщо двигун зроблений для бойової міжконтинентальної ракети, то він не може, наприклад, вивести на орбіту супутник. Навіть колеса, які усі круглі, не до всіх машин підходять», – пояснив він.є
«Історія з двигунами з "Південмашу" нагадує провокацію на зразок продажу президентом Леонідом Кучмою радарної системи "Кольчуга". Теж говорили і писали багато, але фактів і досі немає», – підсумував Горковенко.
Нагадаємо, The New York Times з посиланням на висновки фахівця з ракетних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) озвучила припущення, що запущена в липні КНДР міжконтинентальна балістична ракета Hwasong-14, оснащена ракетним двигуном, створеним на основі радянського двигуна РД-250. Найбільш імовірним постачальником технологій для двигуна корейської МБР в публікації названо українське ДП "Південмаш" (Дніпро), яке, як пише NYT, "залишалося одним з основних виробників ракет Росії навіть після здобуття Україною незалежності".
Секретар РНБО України Олександр Турчинов у відповідь на це заявив, що підприємства українського оборонного та авіакосмічного комплексу не постачали зброю та військові технології до Північної Кореї, а інформація про це "не має під собою жодних підстав, є провокативною за змістом, та, скоріш за все, спровокована російськими спецслужбами для прикриття власних злочинів".
Крім того, "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" спростував озвучені у виданні The New York Times припущення про причетність підприємства до ракетної програми КНДР.