В АП назвали двох основних претендентів на посаду прем’єр-міністра

20 Березня 2016, 20:37

Голова Адміністрації Президента Борис Ложкін вважає основними претендентами на посаду прем'єр-міністра України міністра фінансів Наталію Яресько та голову Верховної Ради Володимира Гройсмана. Про це Ложкін заявив у неділю в ефірі радіо "Вєсти".

 "Питання не в тому, чи піде Яценюк, а чи буде нова коаліція і під кого вона буде сформована. Зараз основні претенденти – Яресько та Гройсман, і в залежності від того, кого підтримають три фракції в парламенті, той і буде обраний", – сказав глава АП.

За його словами, у парламенті багато хто не підтримує ідею повністю технократичного уряду, яку пропонує Яресько.

"Це трохи знижує її шанси", – зазначив чиновник.

Читайте також: Яресько відреагувала на чутки про своє можливе прем'єрство

Ложкін додав, що третьої кандидатури на посаду прем'єр-міністра очікувати не варто.

"Мені поки що невідомо про будь-які остаточні рішення щодо кандидатури. У понеділок-вівторок (21-22 березня – ред.) будуть активні консультації, після яких буде зрозуміло, чи формується нова коаліція під прем'єра Гройсмана або під прем'єра Яресько. Третій кандидат, я думаю, навряд чи з'явиться", – сказав Ложкін.

Водночас він заперечив інформацію про те, що керівником окремих районів Донецької і Луганської областей може стати Рінат Ахметов або Юрій Бойко.

"Я чув про ці чутки ще влітку 2014 року. У мене жодних підтверджень, що це хоч якось відповідає дійсності, немає. Я не брав жодного разу участі в обговоренні таких планів, ні щодо одного, ні щодо іншого", – заявив глава АП.

Він додав, що до виконання Мінських угод призначення будь-кого на чолі непідконтрольних Києву районів Донеччини та Луганщини не можна реалізувати.

Нагадаємо, 16 лютого парламент заслухав річний звіт Кабінету міністрів. Депутати визнали роботу уряду незадовільною, однак провалили голосування за відставку Кабміну.

Згодом у пресі поширили чутки про можливе призначення на посаду прем’єр-міністра Наталії Яресько або Володимира Гройсмана.