В Антимонопольному комітеті відреагували на рекордне зростання цін на автогаз

30 Серпня 2017, 12:31

За перевірку ситуації на ринку скрапленого газу взявся Антимонопольний комітет України (АМКУ). Про це повідомив державний уповноважений АМКУ Валерій Полюхович.

«Сьогодні дійсно є різке подорожчання на роздрібному сегменті ринку. Є об’єктивні фактори, що спровокували зростання, – це зменшення імпорту з Росії і Білорусі у зв’язку з певними адміністративними перепонами, які створені в Росії, і плановими ремонтами заводів, які виробляють цей продукт, а також те, що у нас пікове навантаження по ринку відбувається у серпні-вересні – це сезонний фактор. І у нас відбувається постійне зростання споживання цього продукту – це зумовлено тим, що цей продукт дешевший», – сказав він.

Полюхович зауважив, що АМКУ не може наразі однозначного заявити про антиконкурентні дії у зв’язку з подорожчанням скрапленого газу.

«На сьогодні ми не можемо заявити однозначно, чи є антиконкурентні узгоджені дії, тому що та інформація, яка у нас є, стосується об’єктивних чинників. Щодо суб’єктивних чинників – ми можемо говорити лише тоді, коли отримаємо повний обсяг інформації на наші вимоги до ДФС, Держстату, Міненерговугілля», – додав уповноважений АМКУ.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час міжвідомчої наради доручив профільним міністерствам, Антимонопольному комітету, Державній фіскальній службі, правоохоронним органам розібратися з ситуацією на ринку скрапленого газу, визначити причини підвищення ціни на автомобільний (скраплений) газ.

Раніше міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів уже вимагав з’ясувати причини подорожчання скрапленого газу