Раніше в Анкарі поліція розігнала людей, що прийшли на панахиду по учаснику протестів, що загинув під час заворушень. При цьому активісти закликали протестувальників повернутися на площу Таксим в Стамбулі.
Згодом на площі Таксим розпочались масові арешти, повідомив журналіст Осман Пашаєв на своїй сторінці у Facebook. Поліція затримувала протестувальників у той час, коли на околиці міста тривав виступ прем'єр-міністра Тайіпа Ердогана.
Як відзначають ЗМІ, також в готелі "Рамада" поблизу Таксим поліція затримала більше двох десятків людей, серед яких фанати футбольного клубу "Бешикташ", а також студенти-медики та професійні лікарі, які добровільно надавали допомогу постраждалим.
В той же час кілька сотень протестувальників підійшли практично впритул до поліцейського оточення навколо стамбульської площі Таксим з боку пішохідного проспекту Істікляль. Поліція намагалася домовитися з маніфестантами, щоб вони розійшлися, проте вони відмовлялися та закидали правоохоронців камінням – у відповідь ті застосували сльозогінний газ та водомети.
Окрім того сутички маніфестантів з поліцією відбувались на кількох прилеглих до Таксим вулицях.
Раніше до Стамбулу з провінцій прибули поліцейські підрозділи спеціального призначення. Зокрема, з стамбульського аеропорту імені Ататюрка приблизно тисяча спецназівців, які прилетіли з південно-східних регіонів країни, в автобусах попрямували у бік міста.
Як відомо, уранці 16 червня табір в стамбульському парку Ґезі, який став центром двотижневого протесту, знесли бульдозерами. Територію парку оточила поліція, щоб не допустити повернення демонстрантів. Правоохоронці ліквідували табір, застосувавши сльозогінний газ. За даними канцелярії губернатора Стамбула, постраждали 29 людей.
Площу Таксім оточила поліція, але сутички тривали на прилеглих вулицях. Деякі люди, що потрапили під струмені водометів, скаржилися на опіки і припустили, що у воду додають невідомих хімічних речовин.
За інформацією турецької газети Hurriyet, від сльозогінного газу постраждав німецький політик. Ним виявилася співголова партії "зелених" Клаудія Рот. Сайт газети повідомив, що вона перебувала неподалік від площі Таксім, коли поліція застосувала газ. Разом з іншими демонстрантами вона сховалася в готелі Divan, де їй надали медичну допомогу.
В інтерв'ю німецькому телеканалу ZDF Рот сказала, що ситуація нагадувала війну: "Я живий свідок. Вони використовували сльозогінний газ, не шкодуючи жінок і дітей".
У столиці Анкарі поліція в ніч проти 15 червня також розганяла протестувальників за допомогою гумових кийків і сльозогінного газу. Приблизно 30 людей затримали.
За інформацією Турецького фонду з прав людини, в результаті поліцейської операції 11 червня, коли демонстрантів розганяли з площі Таксім за допомогою водометів і сльозогінного газу, травмовано понад 620 людей.
Загалом від початку протестів поранення отримали приблизно 5 тисяч протестувальників і сотні поліцейських, кілька людей загинуло.
Антиурядові демонстрації почалися в Стамбулі з мітингу на захист парку Гезі. Основні вимоги демонстрантів – збереження парку Гезі, заборона на знесення Культурного центру Ататюрка, заборона використання поліцією сльозогінного газу при зіткненнях з демонстрантами, розширення демократичних свобод, в тому числі свободи слова і самовираження.