Кримська правозахисна група провела моніторинг російських засобів масової комунікації та зафіксувала 718 прикладів мови ворожнечі. Про це повідомила експерт КПГ Ірина Сєдова у Варшаві, 17 вересня 2018 року,під час конференції ОБСЄ.
"Ми досліджували вечірні випуски новин трьох найбільш популярних телеканалів РФ. Крім того, ми проаналізували вміст місцевих інтернет-сайтів та органів де-факто кримської влади. За шість місяців 2014 і 2017 років ми зафіксували 718 прикладів мови ворожнечі. Найчастіше ці висловлювання спрямовані проти українців, кримських татар, прихильників Меджлісу, мігрантів, активістів. В деяких випадках – це явні заклики до знищення українців. Також об'єкти ненависті – це жінки, ЛГБТ, віряни та журналісти", – розповіла Сєдова.
За її словами, правозахисники досліджували публікації на сайтах ЗМІ, випуски новин популярних телеканалів, а також заяви російської "влади" Криму. Моніторинг проводили з метою простежити динаміку ситуації зі свободою слова.
Нагадаємо, 30 серпня Кримська правозахисна група повідомила, що після окупації Криму "влада" полуострова примушує місцевих жителів одержати російське громадянство, а тих громадяни України, які не захотіли або не змогли отримати документи про окупаційні влади, систематично штрафують та депортують. Про