Відсутність кроків зі створення і фінансування Державного бюро розслідувань несе ризики для розслідування справ про злочини, здійснені під час Революції гідності, констатують у правозахисній організації Amnesty International. Про це заявила виконавчий директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур в середу на прес-конференції в Києві, презентуючи річний звіт організації за 2015 рік.
- Читайте також: Справи Майдану: чому все так повільно
"Прийняття закону про створення Державного бюро розслідувань стало довгоочікуваним і бажаним кроком на шляху до встановлення дієвого механізму розслідування злочинів, скоєних правоохоронцями … На жаль, ми не бачимо на сьогоднішній день ніяких кроків зі створення цього бюро. Також ми знаємо, що в державному бюджеті на 2016 рік не закладено фінансування для Державного бюро розслідувань, в той час як закон, відповідно до його тексту, повинен набути чинності 1 березня, тобто через тиждень", – сказала
- Рекомендуємо для прочитання: Сергій Горбатюк: «Перевірка російського сліду триває. Питання в тому, наскільки він вплинув на розвиток подій під час Майдану»
Вона підкреслила, що відсутність будь-яких дій щодо створення ДБР і його фінансування "створює ризики для розслідування справ Євромайдану".
Мазур нагадала, що наразі розслідуванням цих справ займається Генпрокуратура України, а з набуттям чинності закону про ДБР прокуратура може втратити ці повноваження. "Тобто розслідування фактично може бути зупинено", – підсумувала вона.
Нагадаємо, згідно з законом про Державне бюро розслідувань, з 1 березня Генеральна прокуратура припинить розслідування справ Майдану і справ високопоставлених чиновників. У ГПУ закликали Раду внести зміни в цей закон для уникнення такої ситуації, проте парламент завершив роботу, не розглянувши змін (відповідний законопроект №4099 був у порядку денному Ради 19 лютого), наступне засідання заплановане на 15 березня.
Відтак розслідування справ про злочини під час Революції Гідності в 2013-2014 роках на Майдані в Києва припиняється з 1 березня.