В Адміністрації президента відкрилася виставка, де експонуються незвичні світлини бійців АТО

1 Грудня 2015, 22:32

1 грудня в мистецький галереї Second Floor Art Center (другий поверх Адміністрації Президента України) відкрилася виставка «Проекція». Над створенням експозиції працював французький фотохудожник українського походження Юрій Білак. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

«Ця експозиція змальовує два роки життя України. Тут поєднане сучасне і минуле. Переглянувши роботи, ви зможете відчути, що ми таки європейці», — зазначив голова Адміністрації президента України Борис Ложкін, відкриваючи виставку.

Дивіться також: «Крихка Незалежність». У Лондоні відкрилась фотовиставка, присвячена Україні

Роботи експозиції складаються з двох частин: фото бійців АТО, медиків, волонтерів, а також картини знаних класичних художників, які проектуються на сучасність. Світлини наших захисників вдало поєднані з творами Леонардо да Вінчі, Рембрандта ван Рейна, Вінсента ван Ґоґа.

Під час відкриття виставки автор полотен Юрій Білак розповів про те, що на Заході, зокрема й у Франції, люди досі не достатньо знають про війну в Україні. Саме це і спонукало пана Білака створити такий проект, аби розповісти світові правду про події в нашій державі за допомогою мистецтва. За словами митця, для нього — сина українських мігрантів, які свого часу втекли до Франції від більшовизму, — велика честь представити свої роботи в Адміністрації президента України.

Співзасновник галереї Second Floor Art Center, радник Глави АПУ Геннадій Курочка розповів про концепцію «Проекції».

«Усе, що нас оточує — енергія та матерія, навіть час, що з'явилися мільярди років тому з великого вибуху, — є лише проекцією велетенського спалаху. У ньому, власне, і народився всесвіт. Сучасність — це проекція минулого в нашій свідомості. Лише 100 років тому ця таємниця відкрилася фізикам, але протягом усієї історії людства її зберігали митці», — каже Курочка.