В Адміністрації президента, попри претензії РФ, готуються запустити Угоду про асоціацію з наступного року

5 Грудня 2014, 14:46

Київ працює над тим, аби Угода про асоціацію запрацювала в повному обсязі вже у 2015 році, незважаючи на домовленість із Російською Федерацією про відтермінування дії економічної частини документа. Про такі плани повідомив заступник глави адміністрації президента Валерій Чалий на прес-конференції в кризовому Українському медіа-центрі в Києві.

"До кінця наступного року цілком реально ввести в дію Угоду про асоціацію в повному обсязі, отримавши ратифікацію цього документа у всіх 28 країнах-членах ЄС", – заявив він, нагадавши про те, що ряд держав Євросоюзу вже ратифікувалли угоду.

За словами Чалого, Україна працює над прискоренням набуття чинності угоди.

"Ми ставимо собі саме таке завдання", – підкреслив він.

Нагадаємо, 16 вересня Верховна Рада України синхронно з Європейським парламентом ратифікувала угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

На цей час процедуру ратифікації Угоди про асоціацію України і Євросоюзу повністю завершили з 28 країн-членів ЄС десять країн: Угорщина, Румунія, Словаччина, Литва, Латвія, Мальта, ЕстоніяШвеція і Болгарія, а також сама Україна. Крім того, ратифікацію угоди підтримав Європейський парламент.

Угода формально набуде чинності після того, як ратифікаційні процедури завершать усі країни, що може протривати й кілька років. Із 1 листопада, ще до завершення ратифікаційного процесу, розпочалося тимчасове застосування угоди.