Очолили список Ерітрея, Північна Корея і Сирія. Також комітет включив до списку Іран, Екваторіальну Гвінею, Узбекистан, Бірму, Саудівську Аравію і Кубу.
На десятому місці списку опинилася Білорусь, «де остання хвиля репресій з боку уряду Аляксандра Лукашенки змусили піти в підпілля останніх представників незалежної преси».
Для всіх цих країн характерний диктаторський контроль над подачею інформації, здійснюваний за допомогою насильства і пропаганди, – йдеться в прес-релізі організації.
Оприлюднений сьогодні список складений з урахуванням 15-и основних показників, за якими проводилась оцінка. До них, перш за все, відносяться: блокування веб-сайтів, обмеження на запис і поширення інформації в електронному вигляді, відсутність приватних або незалежних засобів масової інформації, обмеження на пересування журналістів, глушіння іноземних теле- і радіопрограм і заборона на діяльність іноземних кореспондентів.
Поза тим, комітет виділив такі «країни з жорсткою цензурою, які могли б увійти в список» – Туркменістан, Китай, Ефіопія, В’єтнам, Судан, Азербайджан.
Нагадаємо, за даними щорічної доповіді «Напади на пресу-2011» міжнародного Комітету захисту журналістів, у 2011 році в усьому світі унаслідок спланованих убивств або виконання небезпечних професійних завдань загинули 46 журналістів.