Ув’язнений у Росії екс-керівник заводу “Знамя” подав прохання про помилування

24 Березня 2016, 07:23

Громадянин України, 73-річний пенсіонер Юрій Солошенко, засуджений у РФ за шпигунство по закритій справі, подав клопотання президенту Російської Федерації про помилування. Про це повідомляється в опублікованій напередодні щорічній доповіді обмудсмена РФ.

«Із урахуванням віку, стану здоров'я і визнання провини Уповноважений підтримує клопотання Ю.Д.Солошенко про помилування президентом Російської Федерації», – йдеться в доповіді.

Читайте також: Версія ФСБ: Засуджений в РФ екс-керівник заводу "Знамя" хотів вивезти до України комплектуючі до ЗРК

Із нього також стали відомі обставини того, чому Солошенко відбуває термін в Нижегородській області, а не на Уралі, в Сибіру і на Півночі Європейської Росії, як інші українські політв'язні. Як виявилося, це "пільговий режим".

«Враховуючи похилий вік і поганий стан здоров'я Солошенка, Уповноважений подав клопотання керівництву ФСВП Росії про направлення Солошенка в найближчий суб'єкт Російської Федерації для відбування покарання», – підкреслюється в доповіді.

Нагадаємо, 14 жовтня міський суд Москви визнав колишнього директора українського заводу "Знамя" Юрія Солошенка винним у шпигунстві на користь України. 73-річного Солошенка засудили до покарання у вигляді шести років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Згодом стало відомо, що в Солошенка виявили рак.