Ув’язнені з Донеччини розповіли про катування і розцінки хабарів у колонії

3 Листопада 2013, 12:40

"Адміністрація виправної колонії навмисно порушує основні принципи роботи з засудженими, ігноруючи вітчизняне законодавство, Конституцію України і Європейську Конвенцію про захист прав людини і основних свобод", – наголошується у заявах.

"Займаються вимаганням грошей у в'язнів, тортурами і змушують їх на крайні заходи, аж до самогубств. Побиття, приниження стали нормою, а використання безкоштовної праці в треті зміни, нібито на неробочій зоні – заради збагачення власної кишені", – зазначають ув'язнені.

В офіційних відповідях відомств, написаних "під копірку", зазначається, що в колонії жодних порушень "не виявлено", тому "відсутні підстави для прокурорського реагування".

За інформацією ж ув'язнених, їх змушують звертатися до родичів, щоб ті переводили певну суму коштів на розрахунковий рахунок одного з співробітників адміністрації, "інакше фізичної розправи не уникнути".

"Засуджених не годують, всі ремонти проводяться за їх рахунок і на гроші їх родичів. Немає ніякого побуту – засуджені з ранку до вечора перебувають на вулиці, не зважаючи на погодні умови. За медичне обслуговування кожен місяць вимагають 500 грн: якщо не дав – вмирай, з кабінету лікаря просто виганяють … щоб добре харчуватися засуджений повинен заплатити 300 грн, щоб заробити "подяку" – заплатити 300 грн.", – зазначається в одному із звернень.

З цього приводу засуджені мають намір писати скарги в Європейські правозахисні організації.

Як повідомлялось, протягом 2010-2012 років за катування ув’язненого було засуджено одного працівника Державної пенітенціарної служби України. 

Водночас за цей період за зловживання владою або службовим становищем (стаття 364 Кримінального кодексу України) засудили 63 особи, а за перевищення влади або службових повноважень (стаття 365 Кримінального кодексу України) засудили 13 осіб.