«У всіх шкіл є одностайна позиція щодо цього видання і його наповнення. Освітяни одразу прочитали, адже не довелося читати поміж рядків, образливі слова, які подаються в даному випадку про галичан», – зазначив Огура.
Він розповів, що інформацію про рекомендації Міносвіти закупити в школи згаданий журнал управління освіти Львівської міської ради отримало від однієї зі шкіл Залізничного району Львова.
«Поза компетенцією, поза вертикаллю галузі освіти, попри управління, відділи освіти, прямо на керівника навчального закладу приходить лист. У нас є інформація, що таких листів прийшло 69. Це дуже цікава схема. Якщо б подібного листа, наприклад, прислати в управління освіти, то управління, як уповноважений орган, може зупинити цього листа і нижче він не піде. Якщо це робити, звертаючись напряму в навчальні заклади, насправді є ризик того, що у випадку одному з п’яти це спрацює», – зазначає чиновник.
Володимир Огура пояснив, що разом з листом від видавців журналу освітяни отримали супровідний лист Міносвіти.
«Є його номер. Він датований ще 9 вересня 2010 року», – уточнив Огура.
У листі від видавців «Щедрика-Ведрика» зазначено: «Пропонуємо вам прискорити передплату дитячого журналу «Щедрику-Ведрику». «Дитячий журнал «Щедрику-Ведрику» – єдиний в Україні літературно-художній та пізнавально-розважальний журнал, який видається для школярів рідною українською мовою».
Також в листі йдеться: «Благодійний дитячий фонд «Щедрику-Ведрику» зобов’язаний інформувати Міністерство освіти та науки про стан передплати журналу».
«Якщо вчитатись в текст цього листа, акценти розставлені так, що якщо ви не зробите підписку, ми повідомимо і хтось, очевидно, міністерство, мало б відреагувати. Кому це потрібно – судити важко», – додав Огура.
Щодо наповнення видання «Щедрику-Ведрику», головний освітянин міста стверджує, що не хотів би, щоб в західному та східному регіоні «таке» читали: «Це абсолютно недопустимі, ганебні речі. Тут принижується людська гідність. І мова не лише про те, що принижують нас, галичан. Я б не хотів, щоб у нашому регіоні так читали про нас, а також щоб у інших регіонах так писали або читали про нас та про інших людей. В жодному разі ми не допустимо розпалювання таких неприємних настроїв, вони загострюють щось гидке, якщо говорити прямо», – наголосив чиновник.
Нагадаємо, львівським школам від імені Міністерства освіти України рекомендують передплатити журнал «Щедрику-Ведрику», в якому принижено мешканців Галичини.
Пізніше головний редактор журналу «Щедрику-Ведрику» Олександр Блюхар визнав, що образлива стаття про галичан, опублікована у випуску за грудень, справді є поганою, і взяв відповідальність за її появу на себе.
Водночас міський голова Львова Андрій Садовий доручив управлінню освіти Львова вивчити ситуацію з передплатою журналу «Щедрику-Ведрику».
Голова підкомітету з питань базової освіти Комітету з питань науки та освіти Верховної Ради України Леся Оробець не виключає, що питання журналу «Щедрику-Ведрику», в якому було принижено галичан, можуть винести на розгляд парламенту, якщо його не вдасться вирішити у Львові.