Усі факти про можливу смерть президента Узбекистану Іслама Карімова

30 Серпня 2016, 13:39

Увечері 29 серпня інформаційне агентство "Фергана" повідомило, що в Ташкенті на 79 році життя помер президент Узбекистану Іслам Карімов, який правив країною понад 26 років. Смерть Іслама Карімова, за даними джерел Фергани, настала о 15-16 годині за ташкентським часом.

Жодної офіційної інформації від влади Узбекистану дотепер не надходило.

Смерть Карімова підтвердив російський експерт по Центральній Азії Аркадій Дубнов, повідомила "Газета.Ru". Дубнов послався на власні поінформовані джерела в Узбекистані, які підтвердили цю інформацію.

Водночас, російське агентство "Інтерфакс" повідомило, що в керівництві уряду Узбекистану спростовують інформацію про смерть президента.

«Його стан медики оцінюють як стабільний», – сказало близьке до адміністрації республіки джерело, зазначивши, що Карімов перебуває в лікарні.

У російському посольстві в Узбекистані дані про стан здоров'я лідера не прокоментували.

Співрозмовник "РИА Новости" в апараті Карімова також спростував інформацію про смерть.

«Повідомлення про смерть не відповідають дійсності. Президент госпіталізований. Його стан стабільний», – сказало джерело.

Прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков зазначив, що в Кремлі не мають підтверджень інформації про смерть Іслама Карімова.

"Якоюсь новою інформацією ми не володіємо і можемо сказати, що нічні повідомлення не знайшли свого підтвердження, і з цього ми виходимо", – сказав Пєсков.

"Нам відомо про хворобу (Карімова – Ред.), але якимись деталями ми не володіємо", – зазначив прес-секретар російського президента.

Вранці 30 серпня відомий російський журналіст, головний редактор "Эхо Москвы" Алєксєй Вєнєдіктов повідомив, що інформацію про смерть Карімова йому підтвердили власні джерела. Про це він написав у коментарях до своєї публікації в Twitter. Також він зазначив, що, за його даними, сьогодні в Узбекистані офіційно оголосять про смерть президента.

Нагадаємо, в суботу, 27 серпня, Карімова госпіталізували через крововилив у мозок.

Іслам Карімов народився 30 січня 1938 року в Самарканді. Карімов перебуває на посаді президента Узбекистану з моменту здобуття країною незалежності в 1991 році. ​​За радянських часів обіймав посаду першого секретаря ЦК Комуністичної партії Узбецької РСР (1989-1991).