Урядовий “шатдаун”. У США держустанови знову частково призупинили роботу

9 Лютого 2018, 09:13

У ніч на п'ятницю, 9 лютого, Сенат США не ухвалив проект тимчасового фінансування федерального уряду, що призвело до офіційної часткової зупинки фінансування державних установ, яку також називають урядовим "шатдауном". Про це пише Укрінформ.

 

"Дедлайн для продовження фінансування уряду передбачав прийняття в обох палатах американського Конгресу рішення до кінця четверга (8 лютого). Палата представників, яка має міцну республіканську більшість встигла прийняти необхідний законопроект. Втім, як і минулого разу, затримка сталася в Сенаті", – йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що затвердження блокував сенатор-демократ Ренд Пол. Зокрема, він не погоджувався з тим, що план бюджету США розрахований на два роки, що, за його словами, загрожувало суттєвим збільшенням бюджетного дефіциту. Так, сенатор щоразу після відхилення його вимоги використовував своє право заперечувати, чим блокував роботу верхньої палати Конгресу до завершення дедлайну.

 

"Передбачається, що нинішній "шатдаун" не буде тривалим і законодавцям вдасться прийняти черговий законопроект щодо продовження тимчасового фінансування уряду до 23 березня. Сенат має намір продовжити роботу вночі і, як очікується, необхідне рішення згодом буде досягнуте", – зазначається в повідомленні.

 

Нагадаємо, 18 січня Палата представників Конгресу США схвалила законопроект про тимчасове фінансування роботи уряду країни до 16 лютого, але наступного дня Сенат не зміг проголосувати за нього. Тому 20 січня в США почався так званий "шатдаун"(government shutdown) – тимчасове призупинення роботи органів влади та держустанов через відсутність фінансування. Через це, зокрема, на вихідних була закрита для відвідувачів Статуя Свободи, а прес-служба Білого дому перестала відповідати на дзвінки.

 

Згодом, 23 січня президент Дональд Трамп затвердив закон про тимчасове фінансування уряду США.