Урядові війська взяли контроль над Думою, у місто введено військову поліцію з Росії – росЗМІ

12 Квітня 2018, 10:02

Міністерство оборони Росії заявило, що сирійське місто Дума, яке постраждало від хімічної атаки, узяли під контроль війська Башара Асада, у місто були введені підрозділи російської військової поліції. Про це повідомляє російське видання "Медуза" з посиланням на прес-реліз Мініоборони РФ.

 

Зазначається, що військова поліція РФ стане так званим "гарантом дотримання правопорядку в місті".

 

Також російська сторона продовжує виведення з Думи через гуманітарний коридор повстанців і членів їхніх сімей.

 

Так, з початку "російської операції" організований вихід 166 тисяч 644 чоловік.

 

Крім того, представник Генштабу ЗС РФ Віктор Позніхір прокоментував розгортання підрозділів поліції, пише  російське агентство РІА.

 

"Із завтрашнього дня (з четверга, 12 квітня, – Ред.) для забезпечення безпеки, підтримання правопорядку та організації допомоги місцевому населенню в місто Дума вводяться підрозділи російської військової поліції", – заявив він.

 

Нагадаємо, 12 квітня  Велика Британія заявила, що готується до завдання ударів по Сирії, зокрема, у повну боєготовність приведено її літаки на військовій базі на Кіпрі. Розгортання авіації почалося на військово-повітряній базі Британії Акротірі на півдні острова. Відомо, що на авіабазі перебувають вісім винищувачів-бомбардувальників Panavia Tornado, оснащених крилатими ракетами. 

 

Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей готова санкціонувати участь Лондона в ударі по Сирії без згоди парламенту. Мей не збирається затримувати президента США Дональда Трампа, тому має намір уникнути затримки, яка може бути викликана узгодженням цього питання в парламенті.

 

Також Мей під час телефонної розмови з президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом заявила, що Лондону необхідно більше доказів для військової відповіді на хімічну атаку у сирійському місті Дума. 

 

Як повідомлялося, 8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули. Зокрема, відповідальність за хімічні напади приписують режиму Асада та його прибічниками, а саме Росії та Ірану. Так, міжнародна спільнота скликала екстрене засідання Радбезу ООН, щоб завадити наступним можливим атакам.