Згідно з документом (постанова №566), збережено квоти на експорт гречки та продуктів з неї, а також жита у розмірі 1 тис тонн.
Нагадаємо, раніше міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк після засідання Кабміну 25 травня повідомив журналістам, що уряд прийняв рішення скасувати квоти на експорт зерна.
Разом з тим нагадаємо, що наприкінці травня Верховна Рада прийняла закон, яким встановила 9-14% мита на експорт зерна.
Раніше у кінці квітня Кабмін прийняв рішення про скасування квот на експорт кукурудзи, яке набуло чинності 5 травня.
Україна ввела квотування експорту пшениці, ячменю і кукурудзи у жовтні 2010 року у зв'язку з різким сплеском попиту на українське зерно після рішення Росії заборонити експорт зернових через істотне падіння врожаю.
Квотування було введено строком до 31 грудня 2010 року. У кінці минулого року його продовжили до 31 березня 2011 року. Наприкінці березня уряд вирішив продовжити квотування експорту зерна ще на квартал – до 1 липня 2011 року.
За цей час квоти розподілялися лише єдиний раз способом, що викликав потім різку критику з боку учасників ринку. Оскільки уряд обмежив термін прийому заявок, тому багато експортерів просто не змогли отримати висновки Мінагропрода та подати заявки.
Потім Мінекономіки оголосило про прийом заявок на експорт кукурудзи в рамках нерозподіленої експортної квоти, що становить 518 тис тонн, проте її так і не було розподілено.
Комісія Мінекономрозвитку на засіданні 11 січня 2011 року розподілила квоти на експорт зерна в обсязі 2,018 млн тонн. При цьому 0,221 млн тонн квоти на експорт пшениці і 0,544 млн тонн кукурудзи отримало ТОВ «Хліб Інвестбуд», що належить державній акціонерній компанії (ДАК) «Хліб України». За монополістом ринку – компанією «Хліб Інвестбуд» стоять російські інтереси.