Уряд зобов’язав НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру декларацій

29 Жовтня 2020, 19:55

Кабмін ухвалив розпорядження, яким зобов'язав Національне агентство з питань запобігання корупції відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їхньої спецперевірки. Про це написав міністр Кабміну Олег Немчінов у Telegram у четвер, 29 жовтня.

                          

«На виконання рішення Ради національної безпеки і оборони ухвалили розпорядження, яким зобов'язали Національне агентство з питань запобігання корупції невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їх спецперевірки», – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 27 жовтня за поданням 47 народних депутатів Конституційний суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Внаслідок цього Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр е-декларацій. Також, неможливо призначити обраних осіб на посади в органах місцевого самоврядування після місцевих виборів – оскільки НАЗК не може провести необхідної спеціальної перевірки.