Кабінет міністрів України затвердив порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця. Відповідну постанову, яку уряд прийняв 24 червня, оприлюднено на сайті КМУ 2 липня.
«Порядок встановлює єдиний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності на весь період такої непрацездатності (за перші п’ять днів та починаючи з шостого дня 50% середньої зарплати для страхового стажу до 3 років; 60% від 3 до 5 років; 70% від 5 до 8 років; 100% понад 8 років)», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що прийняття постанови сприятиме встановленню єдиного розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності на весь період такої непрацездатності (за перші п’ять днів та починаючи з шостого дня), що дасть змогу роботодавцям спростити розрахунок зазначеної допомоги.
Як відомо, раніше аналогічні виплати здійснювалися за таким порядком: страховий стаж менше 5 років – по лікарняному виплачували 60% офіційного середнього заробітку за останніх півроку; страховий стаж 6-8 років – 80% офіційного середнього заробітку за останніх півроку; страховий стаж більше 8 років – 100% офіційного середнього заробітку за останні півроку.
100% офіційного середнього заробітку за останніх півроку виплачували по лікарняному листу чорнобильцям, незалежно від стажу, ветеранам ВОВ, донорам і батькам для догляду за хворою дитиною до 14 років.