Уряд затвердив проект бюджетної резолюції-2017

24 Червня 2016, 14:26

Кабінет міністрів України у четвер, 24 червня, схвалив проект бюджетної резолюції на 2017 рік, що передбачає дефіцит до 3% ВВП, граничний розмір держборгу не більше 66% ВВП і надання держгарантій до 5% доходів загального фонду і побудований на прогнозі середньорічного курсу гривні 27,2 грн / $ 1. Про це повідомив перший віце-прем'єр глава Мінекономрозвитку Степан Кубів.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман підкреслив, що в проекті також закладено чотири цільових інструменти державної підтримки: для аграрного сектора з акцентом на фермерські та малі сільськогосподарські підприємства, фонд регіонального розвитку, а також державний дорожній фонд і фонд енергоефективності після їхнього створення.

Міністр фінансів Олександр Данилюк додав, що схвалений документ передбачає ліквідацію податкової поліції і створення Служби фінансових розслідувань, а також заходи щодо зменшення дефіциту Пенсійного фонду.

Раніше Мінфін уточнював, що проект бюджетної резолюції-2017 побудований на прогнозі зростання ВВП 3% при інфляції 8,1%, а показник номінального ВВП закладено на рівні 2,585 трлн грн.

Нагадаємо, раніше в уряді повідомили, що доходи до державного бюджету України впродовж 2015 року порівняно з попереднім зросли на 50%, а місцевих бюджетів – на 40%. Згодом Петро Порошенко зазначив, що в рамках проведеної в Україні реформи з децентралізації доходи загального фонду місцевих бюджетів у I кварталі 2016 року зросли на 46% в порівнянні з I кварталом 2015 року.