Уряд затвердив новий порядок перетину лінії розмежування

18 Липня 2019, 16:42

Уряд України затвердив новий порядок перетину лінії розмежування на сході України. Про це повідомляє  прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

 

Зазначається, що найближчим часом для жителів тимчасово окупованих територій, для осіб, які планують перетнути лінію розмежування будуть діяти нові правила на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях.

 

Так, порядком визначено процедури пропуску осіб і транспортних засобів з / на тимчасово окуповані території, видачі дозволів на перетин лінії розмежування, особливостей контролю за в'їздом-виїздом з КПВВ, переміщення гуманітарних вантажів на тимчасово окуповану частину Донбасу.

 

До того ж вводяться нові підходи до процедури переміщення осіб і товарів з / на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях.

 

Зокрема, єдине, що вплине на цивільне населення, буде зміну принципу визначення переліку товарів, які можуть перевозитися з / на тимчасово окуповану територію.

 

"За ініціативою МТОТ, в порядок включена норма, яка передбачає визначення переліку тільки заборонених або обмежених для переміщення товарів. Це означає, що відповідно до прийнятого Порядку, особи, що перетинають лінію розмежування, незабаром зможуть перевозити будь-які товари з / на тимчасово окуповану частину Донбасу, за винятком обмежених або заборонених до переміщення", – зазначається в повідомленні.

 

Своєю чергою, дане нововведення дозволить забезпечити права цивільного населення та задовольнити необхідні потреби.

 

"Це у свою чергу, залишається одним з ключових принципів підтримання зв'язків з громадянами на тимчасово окупованих територіях", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, що на Донбасі упродовж минулої доби, 17 липня, збройні формування Російської Федерації 15 разів порушили режим припинення вогню, з них 1 раз – із застосуванням забороненої Мінськими угодами зброї – мінометів калібру 82 мм.