Уряд запланував перевести заарештовані мільярди Януковича та поплічників до спецфонду бюджету-2016

2 Грудня 2015, 13:44

Кабмін має намір закласти до держбюджету на 2016 рік спеціальний фонд розміром 40 млрд грн, які заарештували на рахунках представників колишньої української влади. Про це заявив голова Кабінету міністрів Арсеній Яценюк під час засідання уряду сьогодні, 2 грудня.

«Урядом ще в 2014 році через урядовий орган – це орган, який відповідає за боротьбу з відмиванням коштів, – було заарештовано $1,5 млрд активів, якими володіють Янукович і наближені до нього особи. Кілька разів я звертався до органів прокуратури і до всієї правоохоронної системи для того, щоб кошти, які заарештовані урядовим органом, були конфісковані», – сказав Яценюк.

Він зазначив, що звертався до парламенту і до правоохоронців невідкладно ухвалити додатковий закон, який дасть змогу здійснити конфіскацію цих коштів і добитися відповідних судових рішень для цього.

«Позиція уряду полягає в тому, що з цих 40 млрд грн, які мають бути конфісковані за всіма юридичними процедурами, сформується спеціальний фонд, і цей спецфонд використовуватиметься додатково і на нацбезпеку та оборону, і на інші видатки, які уряду необхідно покрити», – додав він.