Уряд визначив 17 пріоритетних аеропортів для розвитку

1 Березня 2016, 11:37

Кабмін затвердив програму модернізації інфраструктури українських аеропортів на найближчі сім років. Про це повідомили у прес-службі Мінінфраструктури.

У програмі розвитку вказані для фінансування 17 летовищ. Зокрема, це аеропорти «Бориспіль» та «Київ», аеропорти «Львів ім. Данила Галицького», «Харків», «Одеса», «Дніпропетровськ».

Також у програмі вказано аеропорти у низці інших обласних та районних центрів: «Запоріжжя», «Херсон», «Кривий Ріг», «Рівне», «Ужгород», «Чернівці», «Черкаси», «Полтава», «Тернопіль», «Вінниця», «Суми».

У програмі вказано, що її реалізація потребуватиме 8,6 млрд грн, при цьому понад 5 млрд грн – кошти держбюджету або гроші, взяті державою у кредит.

Також у паспорті програми оним із завдань визначено «повернення у державну власність аеродромів міжнародних аеропортів «Дніпропетровськ», «Київ» (Жуляни), «Харків», «Одеса», «Донецьк», «Сімферополь». При цьому у розділі про витрати до 2023 року останні два аеропорти, які нині розташовані на окупованих територіях, не вказано.

Як повідомлялося, 18 лютого у Міністерстві інфраструктури України заявили, що Європейське агентство з авіаційної безпеки дозволило авіакомпаніям здійснювати польоти над Кримом. Між тим, Росія відмовилася передавати Україні контроль над польотами над окупованим півостровом.