Уряд виплачуватиме жителям Донбасу компенсації за зруйноване внаслідок бойових дій житло

2 Вересня 2020, 16:57

Кабмін затвердив порядок виплат компенсацій постраждалим жителям, житлові будинки яких були зруйновані внаслідок російської збройної агресії на Донбасі. Про це 2 вересня повідомляє Урядовий портал.

 

У повідомленні зазначається, що Кабмін затвердив порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті для виплати грошової компенсації постраждалим, чиї житлові будинки було зруйновано внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

 

Віцепрем'єра-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков зазначив, що у держбюджеті України на 2020 рік на ці цілі передбачели 20 мільйонів гривень, а Мінреінтеграції визначили як головного розпорядника цих коштів.

 

"Розмір компенсації постраждалим визначатиметься за показниками опосередкованої вартості спорудження житла у регіонах України, але не більше 300 тисяч гривень", – зазначили у пресслужбі.

 

Бюджетні кошти розподілятимуться серед постраждалих на підставі інформації про житло, яку збиратимуть регіональні органи соціального захисту населення та органи місцевого самоврядування.

 

У повідомленні пишуть, що грошова компенсація надаватиметься постраждалим, які є власниками житла на підконтрольній Україні території, та яке було зруйноване після 14 квітня 2014 року.

 

При цьому зазначається, що рішення про надання грошової компенсації та їх розмір ухвалюватимуть спеціальні комісії. 

 

Нагадаємо, що упродовж доби 1 вересня у районі проведення операції Об’єднаних сил, зафіксували три факти порушення режиму припинення вогню, в усіх випадках дії ворога були провокативними та не становили загрози життю українським військовим.