Уряд виділив на програму енергоефективності майже 500 млн грн

14 Квітня 2015, 18:57

Кабінет міністрів України виділив Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства 495,72 млн грн для фінансування заходів з енергоефективності у 2015 році. Рішення про виділення фінансування «Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки» закріплено постановою уряду №177 від 8 квітня 2015 року. Відповідне рішення закріплене постановою уряду №177 від 8 квітня 2015 року.

Згідно з документом, ці кошти будуть перерозподілені за рахунок залишку коштів, що надійшли в минулі роки від Європейського Союзу на реалізацію програми «Підтримка енергетичної стратегії України в галузі енергоефективності та відновлювальних джерел енергії».

Даною постановою Кабмін також зобов'язав Міністерство фінансів відкрити Мінрегіону відповідну бюджетну програму, а Державну казначейську службу – перерахувати зазначені кошти міністерству.

Як повідомлялося, раніше віце-прем'єр-міністр – голова Мінрегіону Геннадій Зубко повідомив, що уряд виділить 1,57 млрд грн на підвищення енергоефективності в житловому фонді. За його словами, обсяг коштів, які для цих цілей виділить уряд безпосередньо, складе 343,5 млн. грн. З них 97,9 млн грн буде направлено на компенсацію 30% тіла кредиту, отриманого громадянами на утеплення приватних будинків, 198 млн грн – на компенсацію 40% тіла кредиту на термомодернізацію багатоповерхових будинків та 47,6 млн грн – на компенсацію 20% кредиту, взятого на придбання негазових котлів. Ще 1,23 млрд грн буде надано банками, що беруть участь у реалізації зазначених програм, серед яких державні «Ощадбанк» та «Укрексімбанк», а також «Укргазбанк».

За даними Мінрегіону, споживання і втрати теплової енергії у більшості багатоквартирних будинків в Україні у 3-3,5 разу перевищують європейські стандарти споживання. Причому, за оцінками Держенергоефективності, на модернізацію житлового фонду України до 2020 року необхідно близько 1 трлн грн. Водночас, за розрахунками Інституту газу Національної академії наук (НАН), скорочення втрат теплової енергії в Україні внаслідок теплосанації будівель може скласти близько 41%. У грошовому еквіваленті економія бюджетних коштів оцінюється на рівні 150-600 млрд грн.