Уряд виділив 570 мільйонів на медичний кисень для лікарень

9 Жовтня 2020, 19:16

Кабінет Міністрів виділив субвенцію у розмірі понад 570 млн грн на забезпечення лікарень киснем. Про це у п'ятницю, 9 жовтня, на брифінгу за результатами засідання уряду сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

 

"Була прийнята важлива постанова щодо виділення коштів регіонам на забезпечення киснем ліжкомісць в лікарнях, які надають допомогу хворим на COVID-19. Було виділено 572 млн 224 тис. грн. Вони будуть направлені або на централізоване забезпечення киснем, або на закупівлю кисневих концентраторів”, – сказав Степанов.

 

Раніше, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд планує виділити субвенцію на забезпечення лікарень, що приймають пацієнтів з COVID-19, медичним киснем.

 

“Будемо приймати проєкт про виділення субвенції на відповідні цілі. Наша мета, щоб більша кількість лікарень була забезпечена стаціонарним киснем або спеціалізованими апаратами. МОЗ поставило регіонам завдання, що 80% ліжок, які будуть приймати хворих на COVID-19, мають бути з підведеним киснем або обладнані автономними системами постачання кисню. Гроші на це виділяємо, ми повинні бути готовими на збільшення навантаження на медичні заклади”, – сказав Шмигаль.

 

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, згідно з яким проведення для громадян ПЛР-тестів у приватних лабораторіях буде можливе за рахунок держави.