Уряд вводить обов’язкову обсервацію всіх, хто прибуває в Україну – Шмигаль

3 Квітня 2020, 12:23

Уряд посилює заходи контролю на кордоні у зв’язку з COVID-19. Про це повідомив прем’єр Денис Шмигаль у відеозверненні у Telegram у п’ятницю, 3 квітня.

 

«Ми продовжуємо посилювати заходи щодо захисту наших внутрішніх кордонів. Лишиться працювати лише 21 пункт пропуску на державному кордоні. Також вводиться обов’язкова обсервація всіх без винятку осіб, що прибувають в Україну – терміном на 14 днів», – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, після довгого обговорення уряд затвердив список додаткових обмежень. Рішення КМУ найближчим часом буде офіційно опубліковане.

 

«Ми прийняли постанову, якою забороняється пересуватися по вулицях більш ніж двоє осіб, за винятком осіб, що супроводжують дітей», – йдеться в повідомленні Шмигаля.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом COVID-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.

 

Станом на 10:00 3 квітня в Україні зафіксовано 942 лабораторно підтверджені випадки COVID-19. У світі кількість заражень перевищила мільйон.