Уряд врегулював надання статусу УБД воїнам УПА

10 Липня 2019, 14:31

Кабінет міністрів затвердив порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які визнані борцями за незалежність України у XX столітті, зокрема воїнам УПА. Про це повідомляє прес-центр Кабміну.

 

Зокрема, відповідно до порядку статус УБД надається особам, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України в 20 столітті в складі Української повстанської армії, Української повстанської армії отамана Тараса Боровця (Бульби) "Поліська Січ", Української народної революційної армії (УНРА), озброєних підрозділів Організації українських націоналістів і відповідно до закону "Про правовий статус і пам'яті борців за незалежність України в XX столітті" визнаним борцями за незалежність України в 20 столітті.

 

 

Крім того, порядок передбачає, що рішення про надання відповідним особам статусу УБД приймає комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утворена Міністерством оборони.

 

До того ж документ визначає перелік необхідних матеріалів для отримання такого статусу.

 

Нагадаємо, що перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко 4 лютого заявила, що парламент повинен надати 24 військовополоненим українським морякам статус учасників бойових дій.