Уряд Вірменії очолив колишній топ-менеджер Газпрому

13 Вересня 2016, 13:12

Новим прем’єр-міністром Вірменії став Карен Карапетян, один із топ-менеджерів російського Газпрому. Прес-служба президента Вірменії 13 вересня повідомила, що Серж Сарґсян підписав указ про призначення Карапетяна.

53-річний Карапетян був мером Єревана у 2010-2011 роках. Після цього він переїхав до Москви, де його призначили першим віце-президентом Газпромбанку. Крім того, він займав високі посади в компаніях «Газпром Міжрегіонгаз» і «Газпром енергохолдинг».

Попередній прем’єр Вірменії Овік Абрамян подав у відставку 8 вересня, заявивши про нездатність свого уряду впоратися з викликами, що постали перед державою.

Газпром повністю володіє мережами газо- і електропостачання Вірменії через газопостачальну компанію «Газпром Вірменія».

Нагадаємо, 17 липня група озброєних осіб, які називають себе "Сасна црер", захопила територію патрульно-постового полку поліції в Єревані. При цьому вони вбили поліцейського і чотирьох осіб поранили. Радикали зажадали звільнення координатора вірменської опозиційної громадської ініціативи "Установчий парламент" Жірайр Сефіляна, що перебуває під арештом за звинуваченням у незаконному придбанні та зберіганні зброї. Члени збройної групи також вимагали відставки президента і уряду, формування уряду довіри. Увечері 31 липня вони здалися. 6 серпня стало відомо, що усі нападники заарештовані.