Уряд України вимагає від влади Росії негайно відкликати свої війська з Криму

Акценти
1 Березня 2014, 11:43

Яценюк попросив міністрів оборони і закордонних справ окремо проінформувати про стан виконання угоди і ті порушення, які Російська Федерація вчинила при її виконанні та розповів про спілкування зі світовими лідерами.

«Вчора я мав тривалі серйозні розмови з віце-президентом США, з президентом Єврокомісії паном Баррозу, з канцлером Німеччини А. Меркель і з низкою міністрів закордонних справ Євросоюзу. Позиція наших країн-партнерів дуже чітка: всі виступили з жорсткими заявами щодо збереження територіальної цілісності України і нікому не дозволено втручатися у внутрішні справи України, зловживаючи своїми правами через угоду про тимчасове перебування російських військових на території автономії», – розповів Яценюк.

За його словами, Рада безпеки ООН прийняла два рішення: перше – запровадження моніторингової групи; друге – створення негайного консультативного механізму.

«Весь світ спостерігає за подіями, і весь світ висловився на підтримку територіальної цілісності і суверенітету української держави», – підкреслив Яценюк.

«Наша поведінка як Уряду України є наступною. Ми вважаємо, що неадекватна російська присутність на території Криму є не що інше, як провокацією. І спроби, щоб Україна прореагувала так само силовими методами, Російській Федерації не вдались. Ми чудово усвідомлюємо про те, що був план створити нову Осетію на території України – з жертвами, з кровопролиттям, з військовим і громадянським конфліктом», – додав він.

Він підкреслив, що влада України не йде на провокації, не застосовує силу, але вимагає  від уряду РФ і керівництва Росії «негайно відкликати свої війська і повернути їх в місця постійної дислокації».

«В іншому випадку будь-яке силове протистояння, яке може бути викликано тими радикальними силами, яких фактично підтримують російські військові, відповідальність за таке силове протистояння буде лежати на Російській Федерації і персонально на керівництві Російської Федерації, яке дало вказівку збільшити військову присутність на території України. Є неприйнятним, коли по українській землі, на території Автономної Республіки Крим, в центрі міста ходять російські військові зі зброєю», – наголосив Яценюк.

«Російські партнери, перестаньте провокувати громадянське і військове протистояння в Україні і виконуйте базові вимоги угоди між Україною і Російською Федерацією», – додав він.

Як повідомлялось, джерела з військових кіл Севастополя запевняють, що за останні дні з Росії до Криму перекинуто більше 6 тисяч бійців військ спеціального призначення. Підрозділи розосереджені в різних районах Криму і Севастополя.

Тим часом, голова Ради міністрів АРК Сергій Аксьонов перепідпорядкував собі ГУМВС, ГУСБУ, ГУМНС, флот України, прикордонників та податкову.

Також Аксьонов звернувся до Владіміра Путіна для надання допомоги у відновленні спокою на території Криму.

В адміністрації Путіна запевнили, що не залишать без уваги звернення Аксьонова.

Нагадаємо, у своєму терміновому зверненні щодо подій в Україні президент США Барак Обама наголосив, що розв’язання ситуації навколо Криму можливе за умови негайного міжнародного посередництва і попередив Росію, що їй «дорого обійдеться будь-яке військове втручання в Україні».

90