Уряд США затвердив продаж Україні катерів Mark VI та озброєння на 600 мільйонів доларів

18 Червня 2020, 10:02
США зможе продати Україні 16 патрульних катерів Mark VI, а також озброєння та їхнє технічне оснащення на орієнтовну вартість у $600 млн. Про це повідомляє Агентство з питань оборонного співробітництва та безпеки США.
 

У повідомленні пишуть, що Агентство з питань оборонного співробітництва та безпеки США вже забезпечило необхідну сертифікацію й повідомило Конгрес США про можливість такого продажу.

 

Пояснюють, що крім 16-ти бойових катерів, Україні будуть продані 32 гармати MSI Seahawk A2; 20 електрооптичних інфрачервоних радіолокаторів (FLIR); 16 акустичних пристроїв дальнього радіуса дії (LRAD) з 5-мегаметровою локаційною системою; 16 ідентифікаційних систем IFF; 40 гармат MK44; комунікаційне обладнання; допоміжне обладнання; запасні та ремонтні частини; інструменти та випробувальне обладнання тощо.

 

У США наголосили, що підтримуватимуть цілі зовнішньої політики та національної безпеки США шляхом підвищення обороноздатності країни-партнера, яка залишається "фактором політичної стабільності та економічного прогресу в Європі".

 

Нагадаємо, що 17 червня, збройні формування Російської Федерації 14 разів порушили режим припинення вогню. Внаслідок цього один український військовий загинув, одного поранено та ще один воїн отримав бойове травмування.